סביבת שולחן העבודה MATE

סביבת שולחן העבודה MATE היא צאצא ישיר של GNOME 2. היא מספקת סביבת שולחן עבודה ברורה ומושכת בזכות מטאפורות מסורתיות ללינוקס ומערכות הפעלה אחרות דמויות יוניקס.

מערכת MATE נמצאת בהליכי פיתוח מתמידים כדי להוסיף תמיכה בטכנולוגיות חדות תוך שימוש חוויית שולחן העבודה המודרנית. להלן מפת הדרכים.

image

ניתן למצוא צילומי מסך נוספים של MATE.

חדשות

הרשומות בבלוג מקובצות לפי תגיות ומסודרות בארכיון לפי תאריך. ממליצים לך גם על פלאנט MATE כדי להבין באילו נושאים דנה קהילת MATE הרחבה.

אילו הפצות לינוקס תומכות ב־MATE?

MATE זמינה דרך המאגרים הרשמיים של הפצות הלינוקס הבאות:

MATE זמינה דרך מאגרים בלתי רשמיים עבור הפצות הלינוקס הבאות:

או שאולי בכלל מעניין אותך יוניקס?

ניתן גם לתשאל את DistroWatch.com לאיתור ההפצות שתומכות ב־MATE.

קהילת MATE תיעדה איך להתקין את MATE על מגוון הפצות במסגרת הנחיות ההתקנה.

יישומים

MATE מורכבת ממספר יישומים. שינוי השם נחוץ כדי למנוע סתירות מול רכיבים של GNOME.

Caja

image

Caja הוא מנהל הקבצים הרשמי עבור שולחן העבודה MATE. הוא מאפשר לעיין בתיקיות, לצפות בתצוגה מקדימה של קבצים ולהפעיל יישומים שמשויכים אתם. הוא גם אחראי על הטיפול בסמלים בשולחן העבודה של MATE. הוא עובד על מערכות קבצים מקומיות ומרוחקות. Caja נגזר מתוך Nautilus.

Pluma

image

Pluma הוא עורך טקסט שתומך ברוב היכולות הרגילות של עורכי הטקסט. הוא גם מרחיב את היכולות הבסיסיות עם יכולות נוספות שבדרך כלל אינן זמינות בעורכי טקסט פשוטים. Pluma הוא יישום גרפי שתומך בעריכת מגוון קובצי טקסט בחלון אחד (מוכר לעתים גם בשם לשוניות או MDI). Pluma תומך באופן מלא בטקסט בינלאומי באמצעות שימוש בקידוד the Unicode UTF-8 בקבצים שנערכים באמצעותו. ערכת יכולות הליבה שלו כוללת הדגשת תחביר של קוד מקור, הזחה אוטומטית ותמיכה בהדפסה (עם תצוגה מקדימה להדפסה. Pluma היא נגזרת של Gedit.

העין של MATE

image

eom או Eye of MATE (העין של MATE) הוא מציג גרפי פשוט עבור שולחן העבודה MATE שמשתמש בספרייה gdk-pixbuf. יש לו יכולת לטפל בתמונות גדולות ולהתקרב/להתרחק ולגלול תוך שמירה על ניצולת אחידה של זיכרות. היעדים שלו הם פשטות ותמיכה בתקנים. Eye of MATE נגזר מתוך Eye of GNOME.

Atril

image

Atril הוא מציג מסמכים מרובי עמודים פשוט. הוא יכול להציג ולהדפיס קובצי PostScript (PS),‏ Encapsulated PostScript (EPS),‏ DJVU,‏ DVI,‏ XPS ו־Portable Document Format (PDF). אם המסמך תומך בזה, אז יש גם תמיכה בחיפוש טקסט, העתקתו ללוח הגזירים, ניווט עם קישורי טקסט וסימניות לפי תוכן העניינים. Atril הוא נגזרת של Evince.

Engrampa

image

Engrampa הוא מנהל קובצי ארכיון לסביבת MATE. הוא מאפשר ליצור ולצפות בתוכן קובץ ארכיון, לצפות בקובץ שבתוך ארכיון ולחלץ קבצים מתוך קובצי ארכיון. Engrampa הוא נגזרת של File Roller.

המסוף של MATE

image

המסוף של MATE הוא יישום להדמיית מסוף בו ניתן להשתמש כדי לגשת למעטפת יוניקס בסביבת MATE. באמצעותו, ניתן להפעיל כל יישום שתוכנן לפעול מול מסופי VT102, VT220 ו־xterm. למסוף של MATE יש יכולת להשתמש במגוון מסופים בחלון בודד (לשוניות) ולתמוך בניהול של מגוון תצורות שונות (פרופילים). המסוף של MATE הוא נגזרת של המסוף של GNOME.

מה מקור השם?

השם "MATE", אותו יש לבטא כמו את המילה מַטֵּה, מקורו בז׳רבה מאטה, זן של צינית שנפוץ באמריקה הדרומית הסאבטרופית. עליו מכילים קפאין ומשמשים להכנת עירויים ומשקה בשם מָאטֶה.

image


Contents © 2024 The MATE Team
Creative Commons License BY-SA
RSS GitHub Twitter Wiki